199 nærøysundinger stiller til valg

Klikk for stort bilde

Valgstyret for Nærøysund kommune har godkjent listeforslagene til det første kommunevalget i den nye kommunen. Totalt er det 199 personer fra åtte valglister som kjemper om de 37 faste plassene i det nye kommunestyret.

 

Åtte partier stiller liste til det første kommunevalget i Nærøysund kommune. Etter at fristen for å melde inn valglistene ble lagt fram har sju personer som var satt opp på listene bedt om fritak for dette. Dette innebærer at totalt så er det 199 personer som står på valglistene til kommunevalget i Nærøysund kommune. Partiene stiller med mellom 7 og 39 kandidater på listene.

Under kan du se alle som stiller til valg på valgdagen den 9. september. De som står med uthevet skrift har blitt oppført med ekstrastemmer fra sine partier.

 

ARBEIDERPARTIET

 

1 AMUND HELLESØ 1976 RØRVIK

2 MILDRID FINNEHAUG 1950 KOLVEREID

3 STURE KARLSEN 1955 RØRVIK

4 INGUNN L. LYSØ 1965 MARØYA

5 LARS FREDRIK MØRCH 1973 KOLVEREID

6 JAN ERIK SØRHAUG 1970 INDRE NÆRØY

7 Tove Anita Torstad 1969 Ottersøy

8 Dagfinn Eriksen 1962 Rørvik

9 Barbro Gravseth 1983 Rørvik

10 Sindre Sørhaug 1995 Indre Nærøy

11 Line Bakke Fjær 1969 Rørvik

12 Roy Angelo 1965 Salsbruket

13 Jan Rune Sæbø 1970 Rørvik

14 Siw-Hanne Berg 1968 Foldereid

15 Einar Bjørnsønn Overrein 1984 Rørvik

16 Bjørg Storheil 1955 Rørvik

17 May-Iren Arnøy 1982 Lauvøya

18 Reinert Eidshaug 1947 Rørvik

19 Brit K. Theimann 1955 Kolvereid

20 Odd Kristian Myhre 1962 Rørvik

21 Inger Wannebo 1958 Hofles

22 Tor Finnanger 1956 Salsbruket

23 Annfrid Hopshaug 1967 Eidshaug

24 Øyvind Hanssen 1976 Rørvik

25 Thina Berg Tangen 1999 Foldereid

26 Liv Johanne Larsen 1948 Rørvik

27 Jon Jarholm 1957 Ottersøy

28 Berit Moe 1962 Rørvik

29 Åge Fosseng 1950 Rørvik

30 Terje Fjær 1953 Rørvik

31 Martine Torstad Arnø 1997 Ottersøy

32 Agnar Holandsjø 1947 Foldereid

33 Åse Merete Johnsen 1950 Gravvik

34 Terje Sørvik 1967 Rørvik

 

FREMSKRITTSPARTIET

 

1 TERJE SETTENØY 1982 RØRVIK

2 Stein Halvard Bakken 1967 Kolvereid

3 May-Linn Waagø 1980 Rørvik

4 Anneli von Ibenfeldt 1970 Rørvik

5 Andreas Lauritz Sørensen 1986 Kolvereid

6 Morten Aleksander Haugerøy 1987 Ottersøy

7 Vegard Johansen 1988 Rørvik

8 Sivert Kristian Wicklund 1959 Indre Nærøy

9 Lasse Skeie 1994 Rørvik

10 Mariann Moe Forås 1976 Rørvik

11 Klaus Karlsen 1954 Kolvereid

12 Sveinulf Sedeniussen 1968 Rørvik

13 Joar Arne Hamland 1951 Ottersøy

14 Truls Øren 1975 Rørvik

15 John Tore Eliassen 1972 Kolvereid

16 Camilla Skeie 1979 Rørvik

17 Tore Myhre 1978 Rørvik

18 Isabell Haugerøy 1992 Ottersøy

19 Bjørn Sigurd Gaasvær 1968 Rørvik

20 Kim Roger Urdshals 1989 Rørvik

21 Alv Egil Skeie 1975 Rørvik

22 Espen Markussen 1985 Rørvik

23 Nordis Janne Johnsen 1948 Ottersøy

24 Ketil Wikstrand 1980 Rørvik

25 Vidar Knoff 1969 Rørvik

26 Sten-Kjetil Flosand 1989 Kolvereid

27 Terje Roger Larsen 1959 Rørvik

28 Gunnar Ole Johnsen 1947 Ottersøy

29 Arne Einar Skeie 1944 Rørvik

30 Arnold Jacobsen 1951 Indre Nærøy

31 Arne Ingar Ofstad 1980 Ofstad

32 Lilly Elise Olsen 1929 Nærøy

 

HØYRE

 

1 MARIT DILLE 1965 ABELVÆR

2 HÅKON HOLAND 1960 RØRVIK

3 SIV TOVE ARNØY 1973 INDRE NÆRØY

4 Pål Sæther Eiden 1969 Rørvik

5 Dag-Erik Thomassen 1988 Kolvereid

6 Olav Wahl 1976 Kolvereid

7 Britt Tove Edvardsen 1972 Kolvereid

8 Bjørn Hunnestad 1966 Rørvik

9 Arild Nubdal 1964 Rørvik

10 Roald Dolmen 1964 Naustbukta

11 Tom Roger Moen 1974 Kolvereid

12 Jørgen Prestvik 1984 Rørvik

13 Thomas Granli 1997 Kolvereid

14 Andreas Marø 1991 Kolvereid

15 Brita Lauten Jakobsen 1968 Rørvik

16 Arnt Myrvold 1969 Rørvik

17 Gretha Aarseth Nordbøe 1957 Kolvereid

18 Lauritz Lyngsnes 1965 Rørvik

19 Mathias Brandtzæg 1951 Abelvær

20 Mathias Brekk 2000 Rørvik

21 Anne Grete Walaunet 1960 Rørvik

22 Nils Andre Williksen 1980 Rørvik

23 Stig Myhre 1965 Rørvik

24 Guttorm Johansen 1986 Rørvik

25 Tron Arild Nogva 1959 Rørvik

26 Hanne Mari Pohjola Trones 1994 Kolvereid

27 Peder Vean Eiden 1996 Rørvik

28 Jonn Ivar Bergslid 1971 Indre Nærøy

29 Arne Kiil 1963 Kolvereid

30 Bjørge Ramfjord 1963 Rørvik

31 Elin Eldegard Sæternes 1965 Rørvik

32 Birger Brandtzæg 1949 Abelvær

33 Ola Sandnes 1949 Ottersøy

34 Herbjørn Tangen 1946 Kolvereid

35 Bjørn Ramfjord 1942 Rørvik

 

KRISTELIG FOLKEPARTI

 

1 THOR LANESSKOG 1966 VIKNA

2 PETTER STEVIK 1962 NÆRØY

3 Randi Williksen 1966 Nærøy

4 Ann-Elise Prestvik 1959 Vikna

5 Kjartan Åsebø 1975 Nærøy

6 Brian Pelle 1971 Vikna

7 Sigrun Hatlelid Sæther 1951 Nærøy

8 Ellen Vibeke Hellesø 1983 Nærøy

9 Johan Olsen 1956 Nærøy

10 Jørgen Vikestad 1958 Vikna

11 Veronika Prestvik 1986 Nærøy

12 Inga Sandstad 1950 Nærøy

13 Tore Ramfjord 1952 Nærøy

14 Leif Martin Skagemo 1945 Nærøy

15 Eldrid Bengård 1950 Nærøy

16 Solfrid Høvik 1948 Vikna

17 Trygve Bernhard Holm 1951 Nærøy

18 Hild Kjønsø 1950 Vikna

19 Kristina Baann Paasche 1973 Vikna

 

MILJØPARTIET DE GRØNNE

 

1 SVEIN KÅRE JOHANSEN 1964 RØRVIK

2 Ute Wengorz 1965 Rørvik

3 Yngve Rosenvinge 1978 Rørvik

4 Michael Bucksath 1962 Nubdalseng

5 Snorre Tørriseng 1964 Folda

6 Torgeir Sjaastad 1969 Abelvær

7 Volker Hempelmann 1963 Rørvik

 

SENTERPARTIET

 

1 ESPEN LAURITZEN 1973 HUNNESTAD

2 STIAN AAKRE 1989 KOLVEREID

3 HEDEVIKA ULSUND 1983 RØRVIK

4 ANETTE LAUGEN 1991 KOLVEREID

5 Gunnar Eirik Volden 1966 Horvereid

6 Bjørn Endre Buvarp 1970 Rørvik

7 Ragnhild Leirvik Brekk 1985 Rørvik

8 Olav Leon Wendelbo 1956 Kolvereid

9 Anita Marø 1964 Bjørndalen

10 Paul Woxeng Sollid 1961 Berg

11 Hallvard Arne Laugen 1965 Foldereid

12 Kari Beate Toremo Finvik 1963 Kolvereid

13 Paul Magne Engesvik 1983 Engesvika

14 Aslaug Hestø 1978 Fikkan

15 Adrian Aspli 1997 Kolvereid

16 Lars Kirkeby-Garstad 1968 Garstad

17 Anne Laugen 1970 Foldereid

18 Marius Ivan Eiternes 1987 Gravvik

19 Lene Thorsen 1978 Rørvik

20 Geir Skarstad 1966 Salsbruket

21 Else Karin Engesvik 1986 Lillesul

22 Steinar Flasnes 1949 Kolvereid

23 Tina-Evelyn Buvarp 2001 Rørvik

24 Espen Otervik Skauvik 1980 Foldereid

25 Lars Peder Brekk 1955 Rørvik

26 Jahn Andre Loenget 1972 Rørvik

27 Kolbjørn Horn 1950 Gravvik

28 Marianne Ulsund 1983 Austafjord

29 Steinar Livik 1976 Kolvereid

30 Ingjerd Kjønsø 1944 Rørvik

31 Gunhild Hennissen 1973 Foldereid

32 Gudbrand Sørheim 1964 Lauvøya

33 Sara-Marie Ulsund Stiksrud 1985 Austafjord

34 Andreas Hennissen Røsseth 1999 Foldereid

35 Ingunn Kjønsø 1969 Rørvik

36 Marte Kirkeby-Garstad 2001 Garstad

37 Geir Prestvik 1978 Marøya

38 Aage Johan Haukø 1947 Rørvik

39 Sonja Anita Finseth 1973 Gravvik

 

SV - SOSIALISTISK VENSTREPARTI

 

1 MERETHE LERVÅG 1965 RØRVIK

2 FRODE SETRAN 1963 SALSBRUKET

3 ELINE DEVIK 1994 KOLVEREID

4 Knut Kjartan Tørum 1951 Lysøya

5 Grete W. Engstad 1959 Foldereid

6 Marte Volden 1985 Kolvereid

7 Ingrid Darell Holm 2000 Rørvik

8 Henrik Jarholm 1990 Ottersøy

9 Ann Kristin Avdem Grande 1973 Indre Nærøy

10 Tone Lervåg Hunnestad 1997 Rørvik

11 Erling Wannebo 1951 Hofles

12 Silje Kjihl 1978 Kolvereid

13 Liban M. Abdi 1993 Rørvik

14 Ragnhild Fiskum 1948 Rørvik

15 Runa Brelum 1989 Indre Nærøy

16 Mette Wagnild 1961 Rørvik

17 Fredrik Østvang Duna 1988 Rørvik

18 Vigdis Kutschera 1945 Kolvereid

19 Karin Gustavsson 1951 Ottersøy

20 Eva Bjørnstad 1956 Rørvik

21 Zelalem Bereketsehai Tuku 1984 Kolvereid

22 Torill Kvisterø 1953 Skaga

23 Solbjørg Ulriksen 1947 Rørvik

24 Tone Marie Holsbøe 1958 Rørvik

25 Gunnar Bengtsson 1942 Garstad

26 Berit Brandtzæg 1956 Strand

27 Irene Høvik 1955 Rørvik

28 Bodil Davidsen 1969 Rørvik

29 Tor B. Haugland 1953 Rørvik

30 Solveig Norgård 1959 Vikestad

31 Sigmund Alsaker 1952 Rørvik

32 Runbjørg Bremset Hansen 1953 Kolvereid

33 Helge Hanssen 1954 Rørvik